TÜRKİYE'NİN KAOS YILLARI: FETÖ

Takvim gazetesi genel yayın yönetmeni Ergün Diler bugün köşesinde Fetullah Gülen hakkında hiç bilinmeyen bomba detayları yazdı. Okyanus ötesinde bir ABD'li etkin ismin açıklamalarına yazısında yer veren Diler, Gülen'le ilgili bugüne kadar bilinmeyen sırları da deşifre ederek, gerçek yüzünü gösterdi.

 

İşte yazısı:

ABD HERŞEYİMİZİ BİLİYOR

Kara sabah dostumla yaptığım yürüyüş adeta bir Türkiye tomografisi çekmeme imkan verdi! "Şimdilik sakın yazma!" dediği şeyler özellikle inanılmazdı!

Macera filmi gibi nefes kesiciydi! Ancak garip olan, Amerika'nın buralarda olup bitenden kesinlikle haberdar olmasıydı! Bana bu his kaldı!

Edward Snowden'ı haber yapan Glenn Greenwald ile Ewen MacAskill'in anlattıklarının ne kadar doğru olduğunu düşündüm! İletişimin olduğu yerde bunlar vardı! İnternet de, telefon da izleniyordu! Bence en büyük güçleri buydu!

Çünkü size ait özel bilgilerle geliyorlar ve korkutucu oluyorlardı! Güvensizlik aşılıyorlardı!

Dostum bunu yapmasa da söyledikleri ürkütücü olabiliyordu! Binlerce kilometre uzakta Ankara'yı çarpıcı bir şekilde konuşmak çok değişikti! Savunmasız kaldığımızı düşündürüyordu!

Belki de gizli mesajı buydu!

Bilemiyorum! Ama sohbetimiz çok ilginç ve güzeldi! İsterseniz kaldığımız yerden devam edelim!

 

Bugün de çok çarpıcı bilgiler var! Bakalım hoşunuza gidecek mi?

FETULLAH GÜLEN KAYBETTİ

Aylardır Türkiye Cemaat'i konuştu! Fethullah Gülen ve hareketi ne olacak? İade sözkonusu olur mu? Destek veren işadamları şimdi ne yapıyor?

Ne varsa sordun! Şunu bilmeni isterim ki artık Pensilvanya'ya gidip o kapıyı çalan kimse yok! Bu saatten sonra kimse de gitmez! Burada yaşayan biri olarak söylüyorum ki Fethullah Gülen kaybetti! Kabul etmek istemeseler de kaybetti! En azından Türkiye'de…

İSTANBUL'DAKİ BİR İŞADAMI GÜLEN'LE BAĞINI KESTİ

ABD destek olur mu yine?

Türkiye'de çok önemli bir projeydi!

Gülen hareketinden beklenti çok fazlaydı! Olmadı! İlişkiler koparılmaz ama eskisi gibi asla olmaz. Fethullah Gülen'e 2009 yılından beri tam destek veren çok önemli işadamları, artık para vermeyeceklerini bildirdi. 100 milyon dolar veren İstanbul'daki bir işadamı bile bağını kesip attı!

Bunu hem Ankara'ya hem Pensilvanya'ya iletti! Bu bile Gülen'in Türkiye'de kaybettiğinin belgesidir.

GÜLEN'LE İRTİBATLI NEO-CON

ABD adına kim görüşüyor Pensilvanya ile? Yok mu böyle biri artık?

 

Var tabii ki!

Geçmişte George Fidas, Fethullah Gülen'in en çok güvendiği Amerikalı isimlerden biriydi.

Ancak Fidas, görevini tamamladı ve artık Gülen'le teması en aza indirdi!

Henri Barkey, Beyaz Saray'a da yakın durur ama gerçekte çok iyi bir Neo-Con'dur. Gülen'le de irtibatı hala vardır. Görüşenler içinde en etkili olanlardandır!

Gülen'le ABD ilişkisi ne zaman başladı? 28 Şubat'tan sonra buraya gelince mi?

Güldürme beni! Olur mu hiç!

GÜLEN DAHA GENÇ BİR VAİZKEN İLİŞKİ BAŞLADI

Anlatın lütfen!

Gülen daha genç bir vaizken askere alındığında işlem başladı! Bak kimse konuşmuyor ama Gülen askerlik yaptığı MAMAK ve İSKENDERUN'da hiç sıkıntı yaşamadı! Bir el hep onu korudu!

Bütün rüzgarların etrafından dolaştı!

Mamak'ta rütbeli askerlere namaz kıldırdı! Komünizmle mücadele için gerekliydi!

Vaiz olduğu için mi korundu?

Hayır! Gülen orduda istihbarat tekniklerini öğrendi! Öğretildi! Bir istihbarat subayı gibi görev yaptı! İsim vermek istemem ama Yahudi kökenli bir subay hep yanındaydı! Gölgesi gibi!

Ve o subay ile onun gibilerin de temel motivasyonu komünizmle mücadeleydi! Payda aynıydı anlayacağın! Olayın geçmişi var yani! Bir de orduda TELSİZİN başında Gülen olduğu için garip bir şekilde kimin kimle ne konuştuğunu bilir ve ilgili yere iletirdi! Ogün-bugün konuşulanları önemser!

 

Bunları bilmiyoruz hiç!

Tahmin ediyorum! Mesela askerdeyken uzun bir süre özel izinle memleketine gidip komünizmle mücadele başlattı! Önüne çıkıp kendisini durdurmak isteyenler kenara itildi! Laik subaylarla Gülen hep iç içeydi! Aslında kafa yorulması gereken bu değil mi? Nasıl oldu bu!

Kimler destek oldu ve neden?

Senin de bildiğin gibi çok sebebi var! Ama en büyük destek üst rütbelilerden geldi! (Efsane bir komutanın ismini veriyor.) Barzani hedefti! Kürtler'in Türkiye ile ilişkisini kesmek için hareket ediyordu! Belki ülkeyi korumak için yapıyordu ama dün yaptığı ile bugünkü barış sürecini sekteye uğratmak için çalışması arasında bir fark yok! İsrail'in ve İngiltere'nin asla istemediği ilişkiyi o da istemiyordu! Dediğim gibi muhtemelen ülkeyi korumak adına yapıyordu! Ama yapıyordu!

SAİD NURSİ'NİN MEZARINI KALDIRANLARLA GÜLEN'İN ARASI HEP İYİ OLDU

İsim verseniz biraz?

Gerek yok! Ama Said Nursi'nin mezarını ortadan kaldıranlarla Gülen'in arası hep iyi oldu! GARİP değil mi? Bana gelen notlara göre askerlik süresi boyunca 13 ayrı yerde görev yapmış! Neden? Sen bu kadar yer değiştirdin mi? Değiştiren var mı?

KAYNAK :https://www.sabah.com.tr/aktuel/2014/05/22/cia-ile-ilk-iliskisi-ne-zaman-basladi