Kahraman şehit Ömer Halisdemir'in şehadete yürüdüğü o an

Semih Terzi'yi etkisiz hale getirmeye giderken kameraya yansıyan kahraman şehidimizin kararlılığı gözlerinden okunuyordu.

Tarih 15 Temmuz 2016... FETÖ'ye hizmet eden alçaklar, kanlı bir darbe girişimiyle milletin iradesine el koymak istedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla meydanlara akın eden vatandaşlar; göğüslerini tanklara siper etti, darbecilere büyük bir tokat vurdu.

KAHRAMAN ŞEHİT ÖMER HALİSDEMİR

Meydanlarda büyük bir cesaret gösteren vatanseverlerin yanında darbenin seyrine yön veren bir kahraman vardı. Onun adı Ömer Halisdemir...

15 Temmuz gecesi Özel Kuvvetler Komutanlığı'nı teslim almaya gelen hainlerin planlarını tek başına bozdu.

ŞEHADETE YÜRÜDÜ

Komutanı Zekai Aksakallı'dan aldığı "Darbeci Semih Terzi'yi etkisiz hale getir" emrini tereddütsüz kabul eden kahraman şehidimiz, görevini yerine getirmeye giderken, kameralara yansıdı.

Hayatını kaybedeceğini bir an bile düşünmeden, emin adımlarla koridorda yürüyen şehit Ömer Halisdemir'in kararlılığı yüzünden okunuyordu.

Ankara Gölbaşı’ndaki Özel Kuvvetler Komutanlığını ele geçirmek isteyen darbeci general Semih Terzi’yi vurarak darbe girişiminin seyrini değiştiren Astsubay Ömer Halisdemir’in şehit edilmesine ilişkin 18 sanık hakkında açılan davanın 12. celsesi görüldü.

Ankara 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın bilirkişi raporuna o gece yaşanan görüntüler de girdi. Kamera kayıtlarına Halisdemir’in Aksakallı’dan "darbeci Terzi’yi vur"emrini aldığı telefon görüşmesi yansıdı.

https://vcdn.ensonhaber.com//flv/flvideo/v/2018/02/1519057258.mp4 

EMRİ ALDI, DARBECİYİ VURDU

Telefonla konuşmasından bir müddet sonra dışarıya çıkan Halisdemir, darbeci Terzi’yi gözünü kırpmadan vurdu.Bu anlardan bir müddet sonra darbe sanığı askerlerin Terzi’yi içeriye taşıdıkları, bir müddet sonra da dışarıya çıkardıkları görüldü.

Ömer Halisdemir'in son görüntüleri

Ömer Halisdemir'in son görüntüleri

Ömer Halisdemir'in son görüntüleri

 

 

http://www.ensonhaber.com/kahraman-sehit-omer-halisdemirin-sehadete-yurudugu-o-an.html